Native speaker v našej školeV mesiacoch október a november nám s výučbou angličtiny pomáhal Ethan Sartor z Texasu. Hodiny s ním boli príjemným spestrením tradičnej výuky, keďže mal vždy pripravené zaujímavé aktivity a prezentácie a snažil sa študentov donútiť viac komunikovať v angličtine. Dozvedeli sme sa zaujímavé veci o Texase a tamojšom slangu, systéme štúdia, o cestovaní, životnom prostredí, športe, sociálnych médiách a tiež aj o typických amerických sviatkoch, ako sú Halloween a Deň vďakyvzdania.
      My, vyučujúci, sme mali dokonca možnosť stretnúť sa s Ethanovými rodičmi a sestrou s manželom, ktorí ho prišli do Európy navštíviť. Boli veľmi milo prekvapení tunajšou pohostinnosťou a krásou krajiny.
      Aby spoznal aj niečo zo študentského života, študenti zo 4. C ho pozvali na svoju stužkovú. Podľa jeho slov, táto akcia sa mu mimoriadne páčila, pretože oni nič podobné nemajú a naozaj si ju užil.
      Je naozaj nezvyčajné, že 20-ročný chlapec sa rozhodne odísť na druhý koniec sveta a učiť tam angličtinu zadarmo. Ethan tvrdí, že má rád Slovensko, slovenských ľudí a je nadšený z toho, ako milo a priateľsky ho tu všetci prijali. My sme mu za všetko nesmierne vďační a prajeme mu veľa úspechov v ďalšom štúdiu na univerzite a pevne veríme, že sa ešte niekedy stretneme.
Ethan, thank you for everything. We love you.
Mgr. Lea Segečová