Exkurzia študentov sexty a druhého ročníka do Viedne a Bratislavy


V dňoch 19. a 20. mája 2022 sme sa, po nútenej dvojročnej prestávke, opäť vydali autobusom na tradičnú exkurziu do Viedne a Bratislavy. Poskytla nám veľké množstvo poznatkov nielen z nemčiny, ale aj biológie, či dejepisu.
      Po príchode do Viedne sme najprv krásne slnečné dopoludnie strávili v spoločnosti zvierat v ZOO - Schőnbrunn. Po jej prehliadke sme sa vybrali do historického centra mesta. Našu pozornosť upútal Dóm svätého Štefana.
      Táto monumentálna gotická katedrála sa nachádza na námestí Stephansplatz. Zaujímavosťou je, že katedrála bola počas II. svetovej vojny zničená a už do siedmich rokov obnovená. Okrem historických budov nás zaujala aj najznámejšia ulica mesta - Graben, ktorá je plná luxusných obchodov, kaviarní a reštaurácií. Cestu do Bratislavy, kde sme nocovali, sme si ešte spestrili zastávkou v jednom z najnavštevovanejších rakúskych nákupných centier Designer Outlet Parndorf.
      Druhý deň naša poznávacia cesta smerovala do budovy Prírodovedného múzea. Toto múzeum patrí so svojimi 39 výstavnými miestnosťami na 2 poschodiach k najväčším múzeám na svete. Mali sme možnosť vidieť zaujímavé exponáty od drahokamov a minerálov až po rôzne druhy zvierat, či etapy vývoja človeka. Zaujalo nás aj množstvo interaktívnych prezentácií, kde sme si sami mohli modelovať výbuch sopky, či pozerať pohyb kontinentov v čase. Zábavná bola aj maketa dinosaura, ktorá mnohých vystrašila, keďže sa hýbala a vydávala zvuky. Posledným bodom nášho celodenného programu bol zábavný park Prater, kde sme si vyskúšali našu odvahu na rôznych atrakciách, napríklad veľmi vzrušujúci bol voľný pád o rýchlosti 180km/h z výšky 80 metrov, či húsenková dráha.
      Plní dojmov a zážitkov sme sa v neskorých večerných hodinách vrátili do svojich domovov.
Pedagogický dozor: Mgr. Danka Macková, PaedDr. Ivan Gúgľava