Ďalší úspešný rok biológov a chemikov


Tak ako po minulé roky, aj tento školský rok, biológovia a chemici výrazne prispeli k rozšíreniu popredných umiestnení nášho gymnázia na rôznych predmetových súťažiach. Naďalej patríme z hľadiska úspechov medzi tie najlepšie školy, aké si v našom regióne a VÚC môžete vybrať. Veď posúďte sami na základe našich výsledkov v tomto školskom roku:

Adrián Beľa, oktáva

– 1. miesto krajské kolo biologickej olympiády kategórie A – teoreticko-praktická časť
- 3. miesto celoslovenské kolo biologickej olympiády kategórie A v teoreticko-praktickej časti s postupom na prípravu na medzinárodnú biologickú olympiádu (minulý rok bol taktiež úspešný na celoslovenskom kole)

Dorota Školiaková, 4.B

- 3. miesto krajské kolo biologickej olympiády kategórie A – projektová časť (minulý rok bola na 4. zdieľanom mieste na celoslovenskom kole v stredoškolskej odbornej činnosti v oblasti chémia a potravinárstvo)

Natália Ďurčíková, prima a Filip Lóška, sekunda

– naše nádejné talenty v oblasti zoológie, patria medzi top 5 najlepších zoológov okresu Lučenec (Filip bol minulý školský rok ajna krajskom kole, kde boli mimoriadne pozitívne hodnotené jeho pozorovania).

Bronislava Koristeková, sexta a Marián Hriň, 2.B

– úspešní riešitelia krajského kola chemickej olympiády kategórie B, patria medzi top 10 najlepších chemikov kraja v tomto školskom roku.

Michaela Árvaiová, Jerguš Kamenský a Nicolette Danielle Malčeková, všetci kvinta

– jasný postup na krajské kolo chemickej olympiády kategórie C, kde zabojujú o pozitívne umiestnenia 12. mája.

      Baví aj teba biológia alebo chémia, uvažuješ o svojej budúcnosti ako o doktorovi, lekárnikovi, vedcovi, chemickom inžinierovi, ekológovi alebo vidíš svoju budúcnosť v experimentovaní v laboratóriách? Príď k nám a pomôž nám rozšíriť zoznam našich úspechov. Ak na sebe v tejto oblasti „zamakáš“, tak my ti aktívne pomôžeme pevne udržať v rukách „opraty“ svojej budúcnosti. Verím, že sa vidíme na prijímacích pohovoroch. Tešíme sa na vás.
PaedDr. Ivan Gúgľava, koordinátor bio - che súťaží