Famózne výsledky mladých biológov


Dňa 16.05.2023 sme sa zúčastnili krajského kola biologickej olympiády kategórie E, kde nás v oblasti zoológie reprezentoval Filip Lóška z tercie a v oblasti geológie Patrik Pavlík z kvarty. V neľahkej konkurencii množstva súťažiacich z celého kraja chalani obstáli perfektne.
Filip dokázal, že nie je len skvelý strelec zo vzduchovky, ale aj perfektný zoológ. Veď získať 241 bodov z maximálneho počtu 250 je vynikajúci výsledok, za ktorý si oprávnene vyslúžil 1. miesto a jasný postup na celoslovenské kolo. Bez straty bodu zvládol identifikáciu druhov aj praktickú časť, s minimálnou stratou ústnu časť a hoci bol nespokojný s chybičkami v písomnom teste, tak ho napísal najlepšie zo všetkých súťažiacich.
Patrik nám potvrdil, že je obdivuhodný geológ, ktorý má poznatky z tejto oblasti vysoko prevyšujúce jeho vekovú kategóriu. Obsadil skvelé 3. miesto a nebyť chybičiek v písomnom teste, bol by tiež na najvyššom stupienku víťazov. Vzhľadom nato, že toto bola prvá Patrikova skúsenosť s biologickou olympiádou, je to super výsledok.
Obom chalanom srdečne blahoželáme a prajeme mnoho ďalších úspechov v oblasti zoológie a geológie, v ktorých patria jednoznačne medzi top žiakov celého kraja.
PaedDr. Ivan Gúgľava