JUBILEJNÝ ROČNÍK SÚŤAŽE OVLÁDLI GYMNAZISTI


Počas druhého májového piatku (12. 5.) sa v areáli ZŠ L. Novomeského v Lučenci konal jubilejný ročník prestížnej atletickej súťaže. Novohradské hry napísali svoju šesťdesiatu kapitolu. Na tohoročnom športovom podujatí určenom pre žiakov a žiačky stredných škôl nechýbali ani naši gymnazisti. Na medaily sa podarilo siahnuť hneď niekoľkým pretekárom vo farbách GBST - dievčatám aj chlapcom - a to vo viacerých disciplínach.
CHLAPCI:
Alek Mihalík - šprint na 100 m (3. miesto), skok do diaľky (3. miesto)
Michal Varšo - beh na 300 m (3. miesto)
Samuel Olšiak - beh na 1000 m (1. miesto)
Matej Pavol Čeman - vrh guľou (1. miesto)
Martin Peter Čeman - vrh guľou (2. miesto)
Štafeta 4x60 m v zložení Varšo - Olšiak - Molnár - Mihalík (1. miesto)
DIEVČATÁ:
Zina Babinská - beh na 300 m (1. miesto), beh na 800 m (1. miesto)
Saša Ilkovičová - šprint na 100 m (3. miesto)
Zuzana Malatincová - beh na 800 m (3. miesto)
Kristína Gálová - vrh guľou (1. miesto)
Sissi Sedlačeková - vrh guľou (2. miesto)
Štafeta 4x60 m v zložení Miklóšová - Dobrocká - Gálová - Ilkovičová (2. miesto)
V celkových poradiach družstiev sa chalanom podarilo vybojovať zlaté medaily, družstvo dievčat si z Novohradských hier odnieslo cenný kov strieborného lesku. Obom tímom, našim fenomenálnym a športovo nadaným gymnazistom, srdečne GRATULUJEME!
"Myslím si, že na jubilejnom ročníku Novohradských hier sme dominovali vo viacerých disciplínach vďaka tomu, že v našej škole sú nielen skvelí študenti, ale tiež výnimoční športovci. Popredné pozície sa nám podarilo obsadiť a jednotlivé disciplíny zvládnuť aj napriek daždivému počasiu a silnému protivetru, navyše, niektorí z nás si dokonca utvorili osobné maximá, čo ma veľmi teší," vyjadrila sa exkluzívne, pár dní po skončení Novohradských hier, pre náš školský časopis TIMRAVINY skúsená atlétka lučeneckého MAC REDOX-u Zina Babinská z 1.B triedy.
Text: Róbert Rácz
Foto: Zina Babinská