Skúška odvahy


Študenti kvinty a II.B triedy mali možnosť spoznať svoje dispozície a vyskúšať svoju odvahu na exkurzii vo Zvolene. Pýtate sa ako?
X-aréna Zvolen bola našou prvou zastávkou. Laser game nie je len o pohybe, či presnej muške. Taktika, stratégia a spolupráca sú preverené v praxi a zvyšujú úspešnosť tímu. Konfrontácia so svojimi spontánnymi reakciami vedie k lepšiemu sebapoznaniu, poznať svoje dispozície je cestou k sebarealizácii.
CROC Terrarium - kontaktná ZOO bola pre niektorých z nás skutočnou skúškou odvahy. Nechať si položiť na dlaň tarantulu, dovoliť hadovi aby sa vám plazil po ramene, či držať v ruke krokodíla znamená pre mnohých prekonať sám seba. Chameleóny používali naše ruky ako konáre a veselo sa po nich šplhali, agamy z rúk rady vyskočia, v prírode im nerobí problém aj troj a štvor metrová výška. Zaujímavé informácie sa len tak hromadili. Pytón, miestny exemplár má už 80kg, si spokojne spal, v skutočnosti je to jediný druh hada schopný prehltnúť človeka. Anakonda a pirane nevšímavo tolerovali našu pozornosť...
Na záver sme sa prešli centrom mesta a nabrali inšpiráciu k maturitnej téme Mestá a miesta. Je ľahšie porovnávať mestá, ktoré sme naozaj navštívíli.
Plný zážitkov sme sa vrátili a tu je pár fotografií aby ste našu odvahu videli aj vy.
PaedDr. Monika Hudecová