TITUL MAJSTERIEK SLOVENSKA JE NÁŠ


Po veľmi dobrodružnom cestovaní vlakom na SUPERFINÁLE 2023 / poruchy na trati, zatiahnutie záchrannej brzdy cestujúcim, poškodenie výhybky /, ktoré sa po roku konalo 13.-14.06.2023 opäť v Šamoríne, sme po vyše 2-hodinovom meškaní nastúpili na prvý zápas po prezliekaní sa vo vlaku, bez obeda a len po 10 minútovej rozcvičke.
Vyhrali sme dva z troch utorňajších duelov základnej skupiny a zabezpečili si tak účasť vo finálovom kvartete najlepších, podobne ako vlani.
Po prvom prehratom a druhom vyhratom sme v treťom zápase išli na doraz, dievčatá zo seba vydali maximum. Hoci prvý polčas prehrali, v druhom sa im podarilo otočiť skóre vo svoj prospech a vyhrať o 1 bod.
V stredu sme už vo finále súperom nedali šancu a vyhrali sme všetky tri zápasy.
Družstvo: Lea Véghová / rozhodcami spolu s ďalšími dvomi hráčkami vyhlásená za najlepšiu hráčku turnaja /, Mária Póchová, Sára Malčeková, Dominika Chudá, Dominika Fekiačová, Vievien Kokavcová, Natália Ďurčíková, Jela Mešová, Michaela Jureňová, Nela Ondrejovičová, Nina, Síkelová, Sára Dobrová.
Veľkú pochvalu si zaslúžia aj Dominika Chudá, ktorá v utorok v nočnom behu na 1600m na jazdeckej dráhe dobehla v konkurencii vyše 200 žiačok na 3.mieste.
,,Dievčatá som na vás hrdá!!! Skvelá súhra celého družstva. Úžasná spolupráca kapitánky Majky Póchovej s líderkou tímu Leou Véghovou a dodržiavanie taktických pokynov strhla všetky dievčatá k bojovému výkonu.´´
PaedDr. A.Janková – trénerka a vedúca družstva