Twenty One Pilots

Twenty One Pilots (často aj twenty one pilots alebo twenty øne piløts) je americké hudobné duo, ktoré vzniklo v meste Columbus v štáte Ohio. Kapela bola založená v roku 2009.Tvorili ju kamaráti zo strednej školy, Tyler Joseph, Nicholas "Nick" Thomas a Chris Salih.V polovici roka 2011 Nick Thomas (basgitara) a Chris Salih (bicie) oznámili,že kapelu opúšťajú. Po ich odchode sa súčasťou kapely na poste bubeníka stal Josh Dun a kapela ostala ako duo.

To ako sa Josh a Tyler spoznali naozaj, nikto nevie.V rozhovoroch na túto otázku zakaždým odpovedajú inak.Na internete teda koluje niekoľko príbehov ako sa tí to dvaja spoznali,a každý jeden príbeh stojí za to. Niekde uvádzajú že sa stretli na koncerte samotnej kapely,keď Tyler nechal Josha z koncertu kvôli jeho správaniu vyhodiť.Ďalší príbeh hovorí o tom že sa spoznali vo vlaku počas nehody,tiež že sa stretli vo väzení,a veľa iných zábavných príbehov.


Názov

Tyler navrhol názov kapely po študovaní All My Sons od Arthura Millera, hry o mužovi, ktorý sa musel rozhodnúť, čo je najlepšie pre jeho rodinu a zapríčinil smrť 21 pilotov počas Druhej svetovej vojny.