MENU

Ako investovať?

Trhová kapitalizácia kryptomien

Termín „trhová kapitalizácia kryptomien“ označuje metriku používanú na určenie relatívnej veľkosti a hodnoty kryptomeny. Môžete ju vypočítať jednoducho vynásobením aktuálnej ceny coinu celkovým počtom coinov v obehu. Možno to však ani nebudete musieť urobiť, pretože mnohé kryptomenové platformy to vypočítavajú za vás.
Trhová kapitalizácia kryptomien sa často používa na hodnotenie kryptomien, pričom vyššia trhová kapitalizácia vo všeobecnosti naznačuje stabilnejšiu a všeobecne akceptovanú kryptomenu. Naopak, nižšia trhová kapitalizácia zvyčajne signalizuje špekulatívnejšie alebo volatilnejšie aktívum.
Upozorňujeme však, že toto je len jeden z mnohých faktorov, ktoré treba zvážiť pri hodnotení potenciálu kryptomeny. Pri skúmaní kryptomien treba brať do úvahy aj niekoľko ďalších faktorov, ako je technológia, tím, tokenomika a prípady použitia.

Bezpečná investícia

1. DYOR

Skratka DYOR znamená „do your own research (urob si vlastný výskum)“. Pred investovaním do akejkoľvek kryptomeny je dôležité porozumieť základom technológie blockchain – ako sú rôzne typy kryptomien a dynamika trhu.
Začať môžete napríklad knihami, blogmi, podcastami a online kurzmi. Mali by ste tiež preskúmať projekty, tímy a technológie rôznych kryptomien, aby ste mohli robiť informované rozhodnutia.

2. Začnite v malom a diverzifikujte

Kryptotrh môže byť volatilný a nepredvídateľný, najmä pokiaľ ide o menej populárne coiny. Preto je rozumné začať s malými investíciami, ktoré nezabolia vašu peňaženku. Tento prístup umožňuje získať skúsenosti a lepšie porozumieť trhovým trendom bez toho, aby ste riskovali značné finančné straty.
Diverzifikácia môže byť užitočná aj pri investovaní do kryptomien. Namiesto zamerania sa na jednu kryptomenu môže investovanie do rôznych kryptomien znížiť vaše celkové riziko a zvýšiť šance vašich držieb na dlhodobý rast.

3. Nezaspite

Keďže prostredie kryptomien sa neustále mení, človek by mal držať krok s novinkami, technologickým pokrokom a regulačnými aktualizáciami, aby mohol robiť včasné rozhodnutia. Skvelý spôsob, ako to dosiahnuť, je zapojiť sa do kryptokomunity.

4. Vyberte si renomovanú burzu kryptomien

Čo sa týka bezpečnostných opatrení, voľba známej a bezpečnej burzy kryptomien pre vaše investície do kryptomien by mala byť vašou najvyššou prioritou. Správnu kryptoburzu možno nájsť preskúmaním rôznych možností a porovnaním ich poplatkov, zákazníckej podpory, rozhrania a dostupných kryptomien.

5. Praktizujte riadenie rizík

Pred investovaním do akejkoľvek kryptomeny je nevyhnutné implementovať niektoré techniky riadenia rizík. Napríklad investori by mali investovať len toľko, koľko si môžu dovoliť stratiť. Okrem toho, nastavenie príkazov Stop Loss na obmedzenie potenciálnych strát a výber ziskov na vopred určených úrovniach na zabezpečenie ziskov môže priniesť markantný rozdiel.