Marvel History

Pôvod Marvel

Marvel Marvel vznikol v roku 1939. Keď vydavateľ komiksu menom Martin Goodman myslel, že z rastúceho trhu komiksov zarobí nejaké peniaze. Názov bol “ Včasné komiksy ” pod ktorým bol prvý komiks publikovaný ako Marvel One. Komiksy boli krátke knihy s priemerom 32 strán a vtedy sa len začínali. Predstavili niektorých superhrdinov svojou obvyklou prácou v boji proti zlému a obnoveniu mieru vo svete. Superhrdinovia ako ľudská baterka a ponorka obrátili vzduch v meste. Keď komiksy robili svoj kult, prišlo viac superhrdinov, aby pozdvihli pôdu pre zázrak. Najdôležitejším bol kapitán Amerika, ktorý debutoval v roku 1941 ako bojový vojak. To bolo ohnisko takmer okamžite.Táto éra, teraz nazývaná komiks “ Golden Era ”, bola začiatkom oslavy komiksu a Marvela. Ak sa pozrieme späť na históriu ‘, ako komiksy prešli časom ’, môžeme mapovať niekoľko vekových skupín v závislosti od ich typov a znakov.

Marvel - Zlatý vek ( 1938-56 )

comics_ageÉra druhej svetovej vojny. Obdobie, keď debutovali hrdinovia ako Superman, kapitán Amerika, Wonder Woman a Batman. Boli to vlasteneckí hrdinovia, bojovali proti zlu a inaugurovali mier. Heroes bol mnohokrát videný bojovať proti skutočným svetovým zbabelcom ako Hitler v komikse. Čas nemohol byť dokonalý, hrdinovia zasiahli akord a ľudia ich milovali. Položila silnú základňu lásky pre komiksy a super hrdinov. Dokonca aj v dôsledku traumatických období boli komiksy vnímané ako spôsob, ako deti zmierňujú strach z vojny a neutralizujú svoju úzkosť.

Marvel - Strieborný vek ( 1956-70 )

comics_silver_age Potom prišiel strieborný vek, keď sa komiks so silnou základňou stal hlavným zdrojom zábavy medzi Američanmi. To bol čas, keď hrdinovia zlatého veku stratili trochu svojho lesku. Hrdinovia boli prispôsobení časom a potom sme mali Spidermana a Fantastickú štvorku. Boli to skôr oblasti tajomných a hororových žánrov.

Marvel - doba bronzová ( 1970-85 )

comics_bronze_age Toto bolo častejšie známe ako pokračujúci vek, keď hrdinovia z minulosti ( Najslávnejší ), to je zo zlatej éry, ktorá naďalej predstavovala niektoré minulé problémy, ako je chudoba a zneužívanie drog.

Marvel - Modern Age (1985-present)

Marvel Čas po roku 1985 je moderný vek komiksu, ktorý stále pokračuje, keď sú superhrdinovia z komiksu prevzatí z kníh, do nového žánru Filmy a seriály a Spin Offs. Hlboký ponor do sveta sci-fi. Neskôr, po vzniku, Martin videl nárast čitateľov, keď autori, ako napríklad Stan Lee a Jack Kirby, začali písať pre komiksy. Hrdinovia urobili viac osobnými a susedskými priateľmi ako kedykoľvek predtým. Hrdinovia ako Spiderman a Fantastic Four boli hitom tohto hacku. S týmito charakterizáciami a príbehmi spojenými a zakorenenými v normálnom živote boli títo autori hitom a priekopníkmi v čase mladých nových talentov spisovateľov. Spisovatelia ako Jim Steranko, ktorí predstavia Nicka Furyho ( Fiktívny tajný agent ), pridali smer vetra. Revitalizácia X-Men na základe komiksu Stan Lee a Jacka Kirbyho a opakovanie kapitána Ameriky ako vlasteneckého vojaka bolo výstrelok.

Úžasný príbeh

Po zlatom veku komiksu a úspechu hrdinov, ako je kapitán Amerika, Martin zmenil názov na Atlas Comics. To experimentovalo s novými žánrami. V 60. rokoch minulého storočia komiksový producent zmenil názov na Marvel Comics po tom, ako DC ( Ďalší producent komiksu a ich najväčší konkurent ) vstúpili na trh v striebornom veku.Marvel V tom čase boli obaja najlepší hráči. Čoskoro sa Marvel zväčšil a zväčšil a v roku 1991 bol zverejnený. Keďže sa to stalo obrovským, problémy s riadením sa prepadli a spoločnosť v roku 1996 takmer zbankrotovala a prekvapivo sa plavila bankrotom a v roku 1998 sa opäť postavila. Čoskoro z jamy začali diverzifikovať na digitálne komiksy a Marvel Cinematic Universe pod názvom Marvel Studios. Ktorý nakoniec kúpil Walt Disney v roku 2009. Ako sa Marvel diverzifikoval, začali pracovať na filmoch. V roku 2012 upustili od filmu The Avengers, A, v ktorom hrá Iron Man, Captain America a Thor. Všetky tieto postavy už boli zasiahnuté a teraz film, v ktorom boli všetky tieto postavy, bol receptom na úspech. V 21. storočí Marvel videl, že najväčší zisk pochádzajú z hračiek a videohier slávnych hrdinov a tovaru uvoľňovaných trhákov.

Menej známe fakty o Marvel

Kto je najobľúbenejší superhrdina Marvel?

Niektoré z najpopulárnejších superhrdinov Marvel sú:

  Marvel
 1. Spider-Man
 2. Iron Man
 3. Captain America
 4. The Hulk
 5. Thor
 6. Wolverine
 7. Ant-Man
 8. The Wasp
 9. Black Widow
 10. Captain Marvel